2024-03-29, 4:10 AM  
Ви увійшли як Гість | Група Гости | RSS      


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 
ДЕРКАЧ ІВАН ЄГОРОВИЧ - художник
смт. Драбів
 
     Іван Єгорович Деркач народився 1940 року в селі Безпальче Драбівського район. Має вищу освіту, закінчив Львівський поліграфічний інститут імені Федорова. Деркач І.Є. працював у районному Будинку культури – художником, потім художником Драбівської ЦБС. Нині на заслуженому відпочинку.
     В доробку художника більше 500 картин різної тематики: декоративно-монументального живопису, портрети, пейзажі, натюрморти, картини побутового жанру та більше 100 графічних робіт виконаних в різній техніці.
     З 1986 року бере активну участь у районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних культурно-мистецьких заходах та фестивалях, зокрема він став учасником: - Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята „В сім”ї вольній, новій...” м. Канів (2005-2006 рр.),
- Обласного форуму інвесторів Черкащини (2006 р.),
-  Розширеного засідання колегії обласного управління культури і туризму (2006 р.),
 - Обласного свята врожаю (2007 р.),
- Творчого звіту аматорських колективів Драбівського району, присвяченого 195-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка та 55-й річниці утворення Черкаської області, м. Черкаси ПК „Дружба народів” (2008 р.).
     Картини Деркача Івана Єгоровича є в Драбівському краєзнавчому музеї, Черкаському обласному краєзнавчому музеї, Київському музеї сучасного мистецтва. Багато картин в приватних колекціях Драбова та всієї України. значна кількість картин знаходиться за межами України – в Росії, Польщі, Німеччині, США та інших країнах. В Черкаському краєзнавчому музеї виставки Івана Деркача експонувалися по 4-5 місяців.    
     В 2006 році картини Івана Єгоровича експонувалися в сусідній Полтавській області (м. Хорол та м. Полтава). За своє творче життя художник зробив близько 35 виставок картин у Драбові, Каневі, Сорочинцях, Черкасах, Києві, Новгород-Волинському та інших містах України. За багаторічну працю художник нагороджений численними районними та обласними грамотами, а за участь у Всеукраїнському огляді народної творчості – Дипломом І-го ступеня за живопис.
 
БАСАН ЛЮБОВ ЯКІВНА - майстриня-вишивальниця
смт. Драбів
 
     Любов Яківна Басан, 1936 року народження, освіта вища. В 1958 році закінчила Київську сільськогосподарську академію за фахом лікар-ветеринар. Працювала в районній ветлікарні, нині на пенсії. Із студентських років почала займатися вишиванням. Це захоплення не покидає її і нині.
     Бере активну участь у виставках:
- на обласному святі обжинок (2007 р.),
- в обласному фольклорному святі „Стежками наших родоводів” (2008 р.),
- в обласній виставці „Дари ланів” (2008 р.),
 - в обласному святі працівників сільського господарства (2008 р.),
 - на районному Шевченківському святі „Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття” (2008 р.),
- звітному концерті, присвяченому 195-й річниці з дня народження Т.Г.Шевченка та 55-й річниці утворення Черкаської області (2008 р.),
 - в обласному та районному святі обжинок,
- Міжнародному Шевченківському святі „В сім”ї вольній, новій” (2009 р.),
- в святі до Дня визволення селища Драбів від німецько-фашистських загарбників (2009 р.)
 
 
КОВАЛЬ МИХАЙЛО ДМИТРОВИЧ -
ткацтво, соломоплетіння, вишивка
с. Великий Хутір
 
     Коваль Михайло Дмитрович народився 21 листопада 1948 року. В 1975 році закінчив Київський державний педагогічний інститут іноземних мов. 27 років працював у Великохутірській школі вчителем іноземної мови та музики і співів. Створив дитячий фольклорний гурт „Дударик”. Звідси і розпочав свою діяльність як майстер. Спочатку шив костюми дітям, учасникам „Дударика”, хлопчикам виплітав з соломи брилі, з паперу виготовляли декорації та ляльки. Став вишивати чоловічі сорочки, ткати жіночі пояси – крайки. Потім пішло захоплення ткати гобелени, виготовляти з соломи різні ляльки.
     Нині Михайло Дмитрович на пенсії та все більше приділяє уваги своєму захопленню. Бере активну участь у виставках декоративно-прикладного мистецтва. Так, участь у Всеукраїнському фестивалі „Країна мрій” в м. Києві. Представляв свої доробки в Альбертському університеті в м. Едмонтоні та в Центрі українського фольклору в Канаді. Брав участь у Всеукраїнській виставці майстрів народного мистецтва в м. Києві, в обласному заключному концерті переможців м. Черкаси, виставка на Всеукраїнському святі, присвяченому 360-й річниці утворення козацької держави в м. Чигирині. Проводить лекції та виставки як майстер-клас на обласних семінарах та курсах по підвищенню кваліфікації керівників фольклорних колективів та у проекті „Етнічні вівторки” В.Гладунця, м. Київ.
     М.Коваль – людина з великим талантом. Крім того, що він займається ткацтвом, виробами з соломи, вишивкою, він співає і грає на бандурі, завдяки йому зібрано близько 200 пісень, відтворені забуті звичаї і обряди. У його творчому доробку більше 20 особистих творів як самодіяльного композитора.
     Згідно Указу Президента України в 2004 році йому було присвоєно почесне звання „Заслужений працівник культури України”, а 21 грудня 2009 року Указом Президента України Михайло Дмитрович Коваль був нагороджений орденом „За заслуги” ІІІ ступеня.
 
БАЛЮРА ГАЛИНА ЯКІВНА - вишивальниця
смт. Драбів
 
     Балюра Галина Яківна, 1949 року народження, освіта середня, пенсіонерка. Працювала в районному споживчому товаристві поваром у ресторані. Має двох дорослих доньок, внука. Хороша господиня, добра матуся, лагідна бабуся. Любить та вирощує квіти в оселі та на подвір’ї. Але найулюбленіше захоплення – це вишивання.
    Вишиває Галина Яківна все: рушники, скатертини, подушечки і подушки, серветки, доріжки, підузорники, отримуючи від цього велике задоволення і позитивний заряд життєвої енергії. Її вироби побували на виставках, які проводилися на культурно-мистецьких заходах до свята Незалежності України та районних обжинок, свята селища та свята з нагоди Дня працівника сільського господарства та інші. В 2008 році Галина Яківна як майстриня-вишивальниця була переможцем на районному огляді-конкурсі «Таланти твої, Драбівщино».
 
ГРОСС ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА - вишивальниця
с. Левченки
 
     Тетяна Анатоліївна народилася 1 травня 1992 року в селі Левченки. Після закінчення школи навчається у медичному училищі, нині на ІУ курсі. Вишивати почала у 13 років. Першим вчителем та порадником була її мама.
     Уже три роки Таня бере активну участь у виставках, які проводяться на районному огляді-конкурсі «Таланти твої, Драбівщино», на яких займає призові місця. Її роботи також побували у художньому національному музеї в місті Черкаси. Таня має витончений смак. Узори і кольори до своїх робіт вона підбирає сама.
 
ІВАНЕНКО НАДІЯ МИХАЙЛІВНА - вишивальниця
смт. Шрамківка
 
     Іваненко Надія Михайлівна, 1970 року народження, освіта середня спеціальна. Працює медичною сестрою в стоматологічному кабінеті Шрамківської районної лікарні № 2. Одружена, має двох дітей. Не дивлячись на свою щоденну зайнятість Надія Михайлівна займається рукоділлям: в’яже крючком і на спицях, любить вирощувати квіти. Але найбільше любить вишивати.
     Вишиває рушники, картини, доріжки, серветки. Її вироби побували на виставках до свята Незалежності України та обжинках, районному літературно-музичному святі «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» в с. Мойсівка, до Дня працівників сільського господарства. Надія Михайлівна представляла свою виставку на районному огляді-конкурсі «Таланти твої, Драбівщино» в 2010 році, де стала переможцем.
 
ПИШІНСЬКИЙ СВЯТОСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ-
вирізування по дереву (лобзик)
с. Митлашівка
 
     Пишінський Святослав Васильович, 1943 року народження, освіта середня спеціальна. Закінчив Лебединське педагогічне училище по спеціальності вчитель молодших класів та музики і співів. 39 років працював у Митлашівський сільській школі вчителем музики і співів та трудового навчання. Звідси і має початок захоплення вирізування лобзиком та різцями по дереву. Виточував вироби на станку та наносив орнаменти геометричної різьби.
     Нині Святослав Васильович на пенсії, має багато учнів, які продовжують його справу, одним з учнів є його син Віталій, він працює в школі вчителем трудового навчання та продовжує справу батька.
    Святослав Пишінський брав участь у різних виставках декоративно-прикладного мистецтва. Це і виставки до свят в смт. Драбів, участь в обласних заходах до Шевченківських днів в м. Канів. Щороку бере участь у виставках умільців на районному огляді-конкурсі, а також представляв персональну виставку у звіті Драбівського району в м. Черкаси. Шість його кращих робіт по мотивах тематики Т.Г.Шевченка знаходяться у музеї Т.Г.Шевченка в м. Каневі.
 
ЧЕПУРНА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА - вишивальниця
смт. Шрамківка
 
     Чепурна Тетяна Миколаївна, 1973 року народження, має середню спеціальну освіту. Працює фельдшером швидкої допомоги в Шрамківській районній лікарні № 2. Одружена, має доньку і сина.
     Вільні години від роботи та сімейних справ заповнює улюбленою справою – вишиванням. Тетяна Миколаївна вишиває рушники, подушки, картини. Свої вироби виставляє на виставках, які проводяться на районних святах та в селищі Шрамківка. В 2010 році взяла участь у районному огляді-конкурсі «Таланти твої, Драбівщино», де стала переможцем.
 
ТКАЧЕНКО НАДІЯ ВОЛОДИМИРІВНА -
вироби зі шкіри, композиції на тему:
 українське село, ікебана, вишивка
с. Михайлівка
 
    Ткаченко Надія Володимирівна народилася 1969 року, має середню спеціальну освіту, за фахом зоотехнік.
     Ще зі школи Надія пробувала малювати та створювала композиції з природних матеріалів, аплікацією створювала картини, вишивала.
     Молодь села тяглася до талановитої дівчини і обрали її комсоргом місцевого колгоспу імені Чапаєва. Як комсорг об’єднала навколо себе молодь, створила агітаційно-художню бригаду, була активним учасником художньої самодіяльності села.
     З 2005 року працює директором сільського Будинку культури.
     Як майстер декоративно-прикладного мистецтва робила виставки на районних святах, на огляді-конкурсі „Таланти твої, Драбівщино” і вже другий рік являється переможцем цього огляду. В 2008 році представила персональну виставку в Палаці культури „Дружба народів” на звітному концерті району. В 2009 році – на Всеукраїнському святі, присвяченому 360-річчю утворення Української козацької держави, на районному літературно-художньому Шевченківському святі та на обласній естафеті пам’яті. Надія Володимирівна не зупиняється на досягнутому, її виставки поповнюються все новими і новими виробами.
 
ГРУБНІК АЛЛА ГРИГОРІВНА - вишивальниця
смт. Шрамківка
 
     Алла Генадіївна Грубнік, 1970 року народження, освіта середня. На даний час працює в Шрамківській районній лікарні № 2, регістратором. Алла Генадіївна інвалід ІІ групи. З дитинства любить в'язати на спицях та крючком. Але найбільше її уподобання – це вишивка.
     Всю ніжність і красу душі вкладає Алла Генадіївна в свої роботи. З під її рук виходять чудові картини, серветки, доріжки. Бере активну участь у виставках, які проводяться в районі та в селищі Шрамківка.
    Її роботи побували на обласному святі «Від Миколая до Водохреща» в м. Черкаси, на регіональному огляді для осіб з обмеженими фізичними можливостями м. Золотоноша, обласному святі до Дня Перемоги, заходах до річниці перепоховання Т.Г.Шевченка в м. Канів, обласному святі Дня прапора в м. Черкаси, обласному святі Дня Конституції України в м. Чигирин, Дня Незалежності в м. Черкаси та відкритті ярмаркової площі в м. Канів, на третьому відкритому фестивалі творчості людей з обмеженими можливостями «Ми діти твої, Тарасе» м. Канів. На районному заході з нагоди річниці перепоховання Т.Г.Шевченка в селі Мойсівка. На районному огляді-конкурсі «Таланти твої, Драбівщино» виборола І місце.
 
КОЛОТИЛО НАДІЯ ЯКІВНА - вишивальниця
с. Великий Хутір 
 
       Її вироби неодноразово були представлені на обласних культурно-мистецьких заходах та в районі. Щороку представляє свої вироби на районному огляді-конкурсі «Таланти твої, Драбівщино», де постійно здобуває перемогу.
      Колотило Надія Яківна народилася в 1961 році в селі Великий Хутір. Після школи навчалася в Решетилівському училищі художніх промислів України по спеціальності – художня вишивка. Після успішного закінчення навчання в Київському державному педагогічному інституті ім. М.Горького. Потім працювала методистом в Драбівському Будинку дитячої творчості та вела гурток ручної вишивки «Рушничок». Нині працює вчителем образотворчого мистецтва у Великохутірській сільській школі, продовжує вести гурток «Рушничок», по сумісництву – директор місцевого краєзнавчого музею. Надія Яківна вишиває чоловічі сорочки, жіночі блузки, рушники, доріжки.
 
ВЕРЕТІЛЬНИК НАДІЯ МУСІЇВНА - вишивальниця
с. Безбородьки
 
     Надія Мусіївна Веретільник народилася 30 червня 1939 року в селі Безбородьки. За фахом – медик. Закінчила Черкаське медичне училище в 1960 році по спеціальності – клінічний лаборант-дезинфектор. Багатодітна мати, має п’ятеро дітей. Щира, лагідна бабуся 11 внукам. Працювала в дільничній лікарні, згодом в амбулаторії лаборантом в селі Безбородьках. Нині на заслуженому відпочинку.
     Вишивати почала ще з студентських років. І як би не було багато роботи по господарству, біля дітей Надія Мусіївна знаходила вільну хвилину, щоб вишити той чи інший узор, картину. Її домівка, ніби храм, тому, що багато вишитих ікон. І ніби квітка, тому, що в рушниках.
     Надія Мусіївна часто виставляє свої твори на виставках, обласних та районних культурно-мистецьких заходах:
 - В 2008 році – до Дня Незалежності та на звітному концерті в «Дружбі народів» м. Черкаси;
- В 2010 році - участь в обласній виставц образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «З глибин народної криниці»;
- У 2011 році – участь у виставці до Дня працівників сільського господарства смт. Драбів.
     Надія Мусіївна – неодноразовий переможець районного огляду-конкурсу «Таланти твої, Драбівщино».
 
СТОЙДА ГАЛИНА ІВАНІВНА - вишивальниця
смт. Драбів
 
     Стойда Галина Іванівна народилася в 1949 році в селі Тополі Драбівського району. Після закінчення школи працювала в місцевому колгоспі. В 1967 році вийшла заміж в смт. Драбів. Має двох дітей, онуків. До 2004 року працювала в Драбівській районній лікарні санітаркою, згодом кастиляншою. З 2004 року на пенсії.
     Любов до вишивання прищепила мама Анастасія Іванівна. З дитинства Галина Іванівна вишивала, в’язала крючком і на спицях.
     Галина Іванівна виставляла свої вироби на районному огляді-конкурсі «Таланти твої, Драбівщино», де в 2004-2005 роках була переможцем. Являється постійним учасником у виставках на районних культурно-мистецьких заходах. У 2006 році була нагороджена грамотою від виконкому селищної ради, як краща вишивальниця селища Драбів. В 2010 році Галина Іванівна – переможець районного огляду-конкурсу «Таланти твої, Драбівщино».
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Годинник      

Пошук

Календар       

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Оголошення       


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz