2024-04-20, 2:01 PM  
Ви увійшли як Гість | Група Гости | RSS      


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

     Городинець Іван Сергійович – заслужений учитель України. (Безпальче)
     Будь-який народ неможливий без національної інтелігенції. Нині Україна стоїть перед серйознішою проблемою: де її взяти. Просто людей з вищою освітою в нас удосталь. Однак першорядне покликання інтелігента - не розумова праця у виробничому смислі, його функція - бути інструментом самосвідомості нації. Саме таким справжнім інтелігентом старого гатунку і нового часу є Іван Сергійович Городинець з села Безпальче Драбівського району. Герої його пошуків, знахідок - люди, їх доля, життя, стародавні документи, фотознімки...
     І.С. Городинець народився 1927 року в козацькому селі Безпальче. Життя його вклалося в найстрашніші "соціальні експерименти" XX століття. Воював, учителював, закладаючи підвалини української інтелігенції нового часу. Він прийшов, щоб сіяти Добро, Розум. Мудрість...
     Працюючи вчителем історії Безпальчівської школи, Іван Сергійович створив чудовий музей Бойової і Трудової слави. Десятки ветеранів війни, педагогів, ентузіастів під його керівництвом брали участь у створенні експозиції залів, присвячених громадянській і Великій Вітчизняній війні. Особисті речі, газети і листівки, фотознімки, бойові нагороди – все це стало цінним надбанням музею.
     Іван Сергійович провів велику роз'яснювальну роботу серед населення села і району, неодноразово звертався по місцевому радіо до земляків з проханням передати реліквії на зберігання.
     22 лютого 1976 року в селі Безпальче було відкрито музей на громадських засадах. І не одна гаряча сльоза скотилася з очей земляків, які втратили рідних і близьких на фронтах війн. І не одне слово вдячності пролунало на адресу сільського вчителя, який увіковічив незгасну пам'ять людську, розкрив багату історію рідного краю.
     Понад 50 років збирає І.С. Городинець матеріали села, району, області. Достовірність їх підтверджується державними архівами міст Києва, Харкова, Полтави, Черкас, Подольська. Безліч раз він відвідав державні бібліотеки та державні музеї і архіви.
     - Пошук - це завжди добре, особливо, якщо він надихається великою метою, - переконаний краєзнавець І.С. Городинець. Адже відвідувачам музею треба показувати не тільки пошуки, а й певні знахідки.
     А таких знахідок у невтомного ентузіаста десятки, сотні… Серед них стародавні монети, унікальні пам'ятки. Завдяки його зусиллям музей стає краєзнавчим. Вже перші відвідувачі помітили оригінальність і багатство історико-етнографічних інтер'єрів. В експозиції і фондах налічується тисячі одиниць зберігання. У своїх пошуках і знахідках Іван Сергійович намагається дійти до слухача, глядача, захопивши його душу, створити емоційно наповнені образи й висловити в них свої почуття та настрої. Він шукає і знаходить важливі сторінки життя села і земляків.
     І.С. Городинець - автор книг ''Український художник І.І. Падалка" (1992 р.) та "Книга Пам'яті села Безпальче" (1994 р.) Трудовий стаж 50 років і 27 років очолює на громадських засадах сільський краєзнавчий музей.
     І.С. Городинець нагороджений орденами Великої Вітчизняної війни ІІ ступеня, "Знак Пошани" та 10 медалями. В 1977 році відзначено його значком "Відмінник народної освіти", а в 1985 році педагогу Городинцю присвоєно почесне звання "Заслужений учитель". 76-річного ветерана війни і праці нагороджено орденом України "За мужність".             
     Про нього не писати - співати треба. Знаю що ерудовану високо-інтелігентну Людину з великої літери не один десяток років і дивуюся: такий же молодий і гарний, активний і енергійний.
     Справді енциклопедичні знання з історії України, області, району, села має вчитель-ветеран, краєзнавець Іван Сергійович Городинець, - говорить начальник відділу освіти, депутат обласної ради Олександр Снітко. - Його статті з цікавістю читає вже не одне покоління земляків. Це гордість інтелігенції району.
     З людьми і для людей живе Заслужений учитель, невтомний краєзнавець І.С. Городинець, який свою долю творить добрими, святими справами, ніколи не шукає легких шляхів.

Годинник      

Пошук

Календар       

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Оголошення       


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz